خانه / آموزش های زناشویی / سوال جواب هایی که قبل از جلوگیری از بارداری باید بدانید

سوال جواب هایی که قبل از جلوگیری از بارداری باید بدانید

 چه زمانی باید از باردار شدن جلوگیری کرد؟

  سوال جواب هایی که قبل از جلوگیری از بارداری باید بدانید

آیا پیشگیری از بارداری مانع از حاملگی ناخواسته میشود ؟

داشتن رابطه جنسی نیز نوعی انتخاب است . ما شریک جنسی مان را انتخاب میکنیم . اینکه چه زمانی برای برقراری رابطه جنسی آماده هستیم و در آخر میتوانیم بهترین حالت برقراری رابطه جنسی را انتخاب کنیم . باردار نشدن مستلزم این است که شما جوانب مثبت و منفی همه روش های بارداری را بسنجید و موثرترین روش کنترل بارداری را انتخاب کنید که حس میکنید برای شما مناسب تر است . و میتوانید به درستی از آن استفاده کنید و همواره هر زمان که رابطه جنسی دارید ٬ بتوانید از آن استفاده کنید .

باوجود روش های مختلف جلوگیری از بارداری ٬ انتخاب بهترین روش ممکن ٬ کمی دشوار است . در اینجا چند سوال وجود دارد که شما میتوانید در زمان انتخاب روش جلوگیری از بارداری از خودتان بپرسید

بیشتر بدانیم :

خرید بهترین کاندوم تاخیری برای درمان زود انزالی

اختراع کاندوم جدید برقی افزایش دهنده رضایت جنسی

چند نکته در مورد ژل لوبریکانت گرم کننده که باید بدان

 

۱) سهولت استفاده از آن و مناسب بودن آن چقدر برای شما مهم است ؟

برخی روش های جلوگیری از بارداری از روش های دیگر بسیار راحت تر است . برای مثال استفاده از پچ ( که فقط لازم است هفته ای یکبار تعویض شود ) از دیافراگم ( که باید قبل از برقراری رابطه جنسی درون واژن قرار بگیرد ) بسیار راحت تر است. ‌ و تزریق آمپول جلوگیری از بارداری از روش طبیعی جلوگیری بسیار راحت تر است . شما باید دقیقا بسنجید که این روش ها چقدر برای شما مهم است و کدام روش جلوگیری از بارداری برای شما مناسب تر است .

 

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

کدام یک از روش های جلوگیری از بارداری موثرترند

 

۲) استفاده از کدام روش جلوگیری از بارداری برای من راحت تر خواهد بود؟

در هنگام انتخاب روش جلوگیری از بارداری ٬ راحت بودن آن روش را نیز درنظر بگیرید . درصورتیکه استفاده از یک روش برای شما راحت نیست ٬ بعید است که آن روش بتواند در دراز مدت برای شما قابل اطمینان باشد . به این بیندیشید که آیا انتخاب یک روش خاص ممکن است باعث رنجش و سختی برای شما و یا همسرتان باشد . این را هم درنظر بگیرید که آیا استفاده از وسایل فیزیکی جلوگیری از بارداری برایتان مشکلی نخواهد داشت . برخی روش های جلوگیری از بارداری برای خانم ها مانند دیاگرام و یا نوارین باید در زمان برقراری رابطه جنسی داخل واژن خانم ها قرار داده شود و بعد از آن خارج شود . و کاندوم نیز باید بر روی آلت تناسلی آقایان گذاشته شود .

 بیشتر بدانیم :

شش راه برای کشیدن ترمز زود انزالی

استفاده از کدوم بهتره ، اسپری تاخیری یا ژل تاخیری ؟

آموزش سالم نگه داشتن واژن زنان و دختران

 

۳) آیا پیشگیری از بارداری از انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری خواهد کرد؟

کاندوم ها تنها روش جلوگیری از بارداری هستند که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند ویروس HIV را کاهش میدهند . بیاد داشته باشید که حتی اگر شریک جنسیتان مبتلا به هیچ گونه بیماری مقاربتی نباشد٬ باز هم شما در معرض ابتلا به عفونت هستید . برای جلوگیری از عفونت و دیگر بیماری های مقاربتی علاوه بر استفاده از دیگر روش های جلوگیری از بارداری ٬ از کاندوم نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاندوم مردانه هرگز نباید همزمان با کاندوم زنانه استفاده شود .

۴) آیا قصد دارید در آینده بچه دار شوید؟

اول اینکه ٬ باید تصمیم بگیرید که آیا روش جلوگیری از بارداری موقت را انتخاب میکنید یا دائم را ٬ اینکه قصد بچه دار شدن دارید یا نه ٬ میتواند برای تصمیم گیری شما مفید باشد . اگر از تصمیم آینده تان اطمینان ندارید ٬ روش جلوگیری موقت را انتخاب کنید ۰ در صورتیکه در آینده تصمیم به باردار شدن دارید ٬ روشی را انتخاب کنید که بلافاصله بعد از متوقف کردن آن روش بتوانید به سرعت باردار شوید . همچنین ٬ این را هم در نظر بگیرید که ممکن است از انتخاب روش دائمی جلوگیری از بارداری تأسف بخورید . در صورت جوان بودن ٬ فقط یک بچه داشتن یا هیچ بچه ای نداشتن و یا اینکه همسرتان از شما درخواست کرده باشند ٬ انتخاذ این روش به هیچ عنوان روشی منطقی نیست.

 

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

کاندوم ها تنها روش جلوگیری از بارداری هستند که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش میدهند

کاندوم مردانه هرگز نباید همزمان با کاندوم زنانه استفاده شود

۵) تا چه اندازه میخواهم روش جلوگیری از بارداری که انتخاب کرده ام موثر باشد ؟

گرچه برخی روش های جلوگیری از بارداری قابل اعتماد تر از دیگر روش هاست اما هیچ روش جلوگیری از بارداری صد درصد موثر نیست . بنابراین انتخاب موثرترین روش جلوگیری از بارداری مهم است . به طور کلی ٬ روش های دائمی و برخی روش های هورمونی قابل اعتمادتر هستند . در اصل روش هایی که نیاز به مراقبت کمتری دارند ٬ خطای آنها کمتر است .

۶) چگونه یک بارداری ناخواسته روی زندگی من تأثیر خواهد گذاشت ؟

پاسخ شما به این سوال میتواند همچنین به شما برای نشان دادن مسیر درست ٬ زمانیکه روش های جلوگیری از بارداری را انتخاب میکنید٬ کمک کند .

 بیشتر بدانیم :

تاثیر قرص جلوگیری از بارداری بر خشکی شدن واژن بانوان

بهبود نعوظ با حفظ بهداشت دهان و دندان

پنج راه افزایش احتمال بارداری با افزایش تعداد اسپرم

 

۷) آیا مبتلا به بیماری هستم که ممکن است انتخاب روش جلوگیری از بارداری مرا محدود کند ؟

اگر شما بیماری خاصی دارید و یا به ویروس های خطرناک مبتلا هستید ٬ برخی از روش های جلوگیری از بارداری ممکن است مطمئن ترین انتخاب نباشد . گرچه بیماری هایی میتواند وجود داشته باشد که شما را از انتخاب روشی خاص باز دارد ولی بندرت چنین چیزی پیش می آید . برای اطمینان ٬ قبل از شروع هر روش جلوگیری از بارداری حتمأ اول با پزشکتان مشورت کنید . عامل سلامت دیگری که باید در انتخاب روش جلوگیری از بارداری در نظر گرفته شود این است که آیا شما اکنون به بیماری ای که از طریق رابطه جنسی منتقل میشود مبتلا هستید یا نه . دانستن این مطلب میتواند به شما برای انتخاب مطمئن ترین روش جلوگیری از بارداری کمک کند .

 

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

آیا پیشگیری از بارداری مانع از بارداری ناخواسته میشود؟

 روش طبیعی جلوگیری از بارداری  روش موثری برای جلوگیری از بارداری به حساب نمی آید .

۸) هزینه روش جلوگیری از بارداری چقدر خواهد بود؟

هر یک از روش های جلوگیری از بارداری قیمت های مختلفی دارند . زمانی که روش جلوگیری از بارداری را انتخاب میکنید موارد زیر را درنظر داشته باشید :

۰روش های دارویی نیاز به مراقبت روزانه دارند

۰ قرار دادن و برداشتن وسیله جلوگیری از بارداری مانند IUD

درمان عوارض ناشی از برخی روش های جلوگیری از بارداری

۰ استفاده از روش اورژانسی در صورت شکست روش انتخابی شما

این را نیز درنظر بگیرید که برخی روش های جلوگیری از بارداری که فقط یک بار هزینه در بردارند ٬ در دراز مدت هزینه کمتری از هزینه های قرص ها ٬پچ ها و کاندوم هایی که باید مکررأ خریده شوند را دارند .

 

بیشتر بدانیم :

فروشگاه کاندوم در میوه فروشی !

شش نکته در مورد ژل لوبریکانت

خوب و بد استفاده از کاندوم برای جلوگیری بارداری

 

۹) بهترین انتخاب من چیست ؟

اگر شما با استفاده از روش طبیعی جلوگیری از بارداری ارضا شده اید و برایتان لذت بخش بوده است ٬ میتوانید از این روش برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید . معمولأ محققان توجه کمتری به این روش دارند ولی بدان معنا نیست که این روش را کاملأ رد کرده اند . در صورت انتخاب روش جلوگیری از بارداری طبیعی حتمأ توجه داشته باشید که این روش موثری برای جلوگیری از بارداری به حساب نمی آید .

 

۱۰) آیا در کنار پیشگیری از بارداری ناخواسته ، نیاز دیگری هم دارم ؟

پیشگیری از بارداری مانع از بارداری ناخواسته میشود . ریسک های بارداری بسیار بیشتر از ریسک های استفاده از هر نوع روش جلوگیری از بارداری است . برخی از روش های جلوگیری از بارداری علاوه بر جلوگیری از بارداری از لحاظ سلامتی نیز منفعت هایی دارند . به عنوان مثال قرص جلوگیری از بارداری میتواند خطر مبتلا شدن به کیست های تخمدانی و سرطان رحمی را کاهش دهد . ممکن است آکنه را بهبود ببخشد و از علایم دردهای قبل از قائدگی بکاهد . همچنین کاندوم های لاتکس میتوانند از بیماری های مقاربتی و ایذر جلوگیری کنند . ‌

 ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

source : about.com

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است

بیشتر بدانیم :

چند راهنمایی برای رسیدن به ارگاسم زنان

تاثیر ختنه کرد آلت تناسلی مرد در پیشگیری از بیماری ایدز

پاسخ پزشک : چرا شکل آلت تناسلی مرد تغییر می کند ؟

شش راه طبیعی برای درمان زود انزالی در مردان

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*