خانه / خبر های زناشویی / برای ترک اعتیاد جنسی چه روش هایی وجود دارد؟

برای ترک اعتیاد جنسی چه روش هایی وجود دارد؟

برای ترک اعتیاد جنسی چه روش هایی وجود دارد؟

درمان اعتیاد جنسی چیست و برای معتاد جنسی چه درمان هایی میتوان انجام داد؟

بر خلاف سایر اعتیاد ها که معتاد باید برای همیشه اعتیادش را کنار بگذارد, در درمان اعتیاد به رابطه جنسی لازم نیست معتاد تا آخر عمر رابطه جنسی را رها کند .اصولا این موضوع امکان پذیر هم نیست. رابطه جنسی یکی از نیاز های عادی و سالم انسان است. اما یک معتاد جنسی باید تفاوت بین رفتار جنسی سالم و ناسالم را یاد بگیرد. این روند ممکن است ماه ها و یا سال ها طول بکشد. درمان اعتیاد به رابطه جنسی معمولا با یکی از روش های زیر درمان شود (در برخی موارد هم با چند روش) شامل:

برنامه های درمانی با بستری کردن بیمار جنسی

مراکز بسیاری وجود دارد که با بستری بیماران جنسی و برنامه های ترک اعتیاد به آن ها کمک می کنند . اغلب، معتادان جنسی باید حداقل 30 روز زندگی عادی روزانه خود را کنار بگذارند و در این مکان ها درمان خود را انجام دهند تا زمانی که مجدد کنترل رفتارهای جنسی خود را بدست آورند. برنامه های درمانی معمولا شامل جلسات روانشناسی عمیق فردی و جلسات گروه درمانی است.

برای ترک اعتیاد جنسی چه روش هایی وجود دارد؟سکس درمان اعتیاد جنسی چیست و برای معتاد جنسی چه درمان هایی میتوان انجام داد برنامه معتادان جنسی گمنام رابطه جنسی

برنامه معتادان جنسی گمنام (SA) به بیمارن جنسی کمک میکند

برنامه های 12 مرحله ای

برنامه هایی مانند برنامه معتادان جنسی گمنام (SA)  که از روی برنامه ریکاوری الکلی های گمنام  (AA) گرفته شده , می تواند برای معتادان جنسی بسیار مفید باشد. اعضای این گروه لازم نیست رابطه جنسی را به طور کامل رها کنند ، اما یاد میگیرند و تشویق می شوند که رفتار جنسی اجباری و مخرب خود را کنار بگذارند. جلسات گروهی با دیگر معتادان جنسی و بوجود آمدن یک سیستم پشتیبانی خوب کمک میکند تا بیماران جنسی خود را درمان کنند.

درمان رفتاری شناختی

این نوع درمان می تواند کمک کند تا یک معتاد جنسی, محرک انگیزه های جنسی اش را بشناسد و در نهایت راه مقابله با آن را از طریق تغییرات رفتاری بیاموزد.

برای این درمان ها باید از روان شناس و یا یک درمانگر متخصص بهداشت روانی کمک گرفت.

دارو

برخی از معتادان رابطه جنسی باید یک دوره درمان دارویی را بگذرانند و از داروهای ضد افسردگی خاص که به کاهش میل جنسی کمک می کنند ,مصرف کنند. همچنین، این اعتیاد اغلب به همراه مسائل بهداشت روانی مثل افسردگی است و درمان این افسردگی ممکن است به مبارزه با علت اعتیاد کمک کند.

یک معتاد جنسی با مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها مواجه است. شاید لازم باشد حتی تا یک سال از رابطه جنسی پرهیز کند. این دوره ترک می تواند به معتادان جنسی کمک کند تا علل میل خود را شناسایی کنند و به بررسی عمیق تر مسائل عاطفی خود که عامل بروز اعتیادشان است بپردازند.

برای ترک اعتیاد جنسی چه روش هایی وجود دارد؟سکس درمان اعتیاد جنسی چیست و برای معتاد جنسی چه درمان هایی میتوان انجام داد برنامه معتادان جنسی گمنام رابطه جنسی

افسردگی میتواند عامل اعتیاد جنسی فرد باشد

اگر اعتیاد جنسی درمان نشود، معتادان جنسی رفتارهای مخاطره آمیز جنسی خود را ادامه می دهند. حتی ممکن است سلامت خود و شریک زندگی شان را (به دلیل داشتن رابطه جنسی محافظت نشده) در معرض خطر قرار دهند. اگر ازدواج کرده باشند و یا در ارتباط با کسی باشند، می توانند بیماری جنسی شان را به شریک زندگی خود منتقل کنند. همچنین، اعتیاد به رابطه جنسی می تواند باعث پاشیدن زندگی مشترک شود و در نهایت، یک معتاد به رابطه جنسی می تواند اعمال جنسی غیر قانونی مانند جنایت، تجاوز و یا آزار جنسی را انجام دهد که منجر به زندانی شدن و یا حتی اعدام وی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*