خانه / خبر های زناشویی / اعتیاد جنسی و راه های تشخیص معتاد جنسی

اعتیاد جنسی و راه های تشخیص معتاد جنسی

اعتیاد جنسی و راه های تشخیص معتاد جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی چیست و معتاد جنسی کیست؟

کسی که معتاد جنسی است کشش و اجبار زیادی نسبت به انجام عمل جنسی دارد. دقیقا به همان اندازه است که یک الکلی نسبت به نوشیدن الکل و یک معتاد به مصرف مواد مخدر تمایل دارد . نیاز اجباری به انجام اعمال جنسی یک بیماری بسیار خطرناک و مخرب است. مانند مواد مخدر یا وابستگی به الکل، اعتیاد جنسی می تواند سلامت روانی معتاد ، روابط شخصی، کیفیت زندگی و امنیت او را تحت تاثیر قرار دهد. این اعتیاد تا حدودی شایع است، اما اغلب تشخیص داده نمی شود.

معمولا، یک معتاد به رابطه جنسی به دنبال شرکای جنسی متعدد , روابط (غیر قانونی) با کودکان، حیوانات و اشیاء و غیره است. کسی که اعتیاد جنسی دارد,یک نیاز اجباری به انجام استمنا ، مشاهده پورنوگرافی و یا شرایط خاص و نا متعارف برای تحریک شدن جنسی دارد.  ممکن است معتاد جنسی قسمت قابل توجهی از زمان زندگی و فعالیت اش را برای انجام اعمال جنسی بگذارد و یا چندین بار در روز این کار را انجام دهد. یک معتاد جنسی نمی تواند رفتار و عواقب منفی شدید این اعتیاد را کنترل کند.

اعتیاد جنسی و راه های تشخیص معتاد جنسی استمنا مرض جنسی سکس چند نفره سکس با حیوانات سکس با کودکان خود ارضایی اعتیاد به سکس اعتیاد به رابطه جنسی چیست و معتاد جنسی

معتاد جنسی نیاز های نامتعارف جنسی دارد

علائم و نشانه های اعتیاد به رابطه جنسی چیست؟

تشخیص اینکه کسی معتاد جنسیست, مشکل است. اکثر معتادان جنسی در پنهان کردن رفتار های خود بسیار ماهر هستند و  می توانند اعتیادشان را از همسر و اعضای خانواده خود پنهان کنند. آنها معمولا در مورد فعالیت های شان و زمان و مکان هایی که این کار را انجام می دهند , دروغ می گویند تا کسی بویی نبرد.

 اما، گاهی اوقات این علائم را میتوان تشخیص داد. اگر کسی برخی یا همه نشانه های زیر را داشته باشد ممکن است اعتیاد جنسی داشته باشد:

  • افکار و فانتزی های جنسی خاص و توهمات فکری شدید
  • روابط مکرر با شرکای جنسی متعدد، از جمله افراد غریبه
  • دروغ گفتن برای پنهان کردن اعتیادشان
  • اشتغال ذهنی به داشتن رابطه جنسی در اکثر اوقات ( از جمله فعالیت های روز مره,کار و غیره )
  • عدم توانایی در کنترل رفتار
  • در معرض خطر قرار دادن خود یا دیگران در رابطه جنسی
  • روابط جنسی غیر قانونی با زنان روسپی و یا افراد زیر سن قانونی
  • پشیمانی و یا احساس گناه بعد از رابطه جنسی

 

تشخیص اعتیاد جنسی سخت است. این مهم است که به یاد داشته باشید که لذت بردن از فعالیت های رابطه جنسی دلیل بر اعتیاد جنسی کسی نیست. لذت بردن از رابطه جنسی طبیعی است. گاهی اوقات ممکن است, میل جنسی بین یک زن و شوهر متفاوت باشد, این به این معنا نیست که یکی از زوج ها معتاد به رابطه جنسی است.

اعتیاد جنسی و راه های تشخیص معتاد جنسی استمنا مرض جنسی سکس چند نفره سکس با حیوانات سکس با کودکان خود ارضایی اعتیاد به سکس اعتیاد به رابطه جنسی چیست و معتاد جنسی

رفتار معتاد جنسی میتواند برای همسر و خانواده اش خطرناک باشد

معتاد جنسی معمولا کسی است که یک نیاز اجباری به انجام اعمال جنسی  دارد و به نظر می رسد هیچ کنترلی روی این اجبارندارد. آن ها نمیتوانند میل جنسی خود را خاموش کنند و هیچ چیز نمی تواند مانع آن ها برای انجام ندادن این نیاز های نامتعارفشان باشد. زمانی که اعتیاد به رابطه جنسی وجود دارد ,حتی عشق به همسر هم نمیتواند  مانع رفتار های این افراد شود . مانند دیگر اعتیاد ها، اعتیاد جنسی نیز یک بیماری است و می تواند جنبه های مختلف زندگی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*