خانه / لوازم زناشویی / انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

خلاصه ای از عملکرد جلوگیری از بارداری با اسپرم کش

انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

کمی بیشتر در مورد اسپرم کش ها بدانیم :

 

روش کار اسپرم کش ها بدین صورت است که اسپرم ها را از حرکت باز می دارند و قبل از اینکه به تخمک برسند آنها را می کشند .

اسپرم کش ها هم مانند تمام وسایل جلوگیری از بارداری مزایا و معایب خودشون رو دارند .

 

اسپرم کش ها مانع از حرکت اسپرم شده و بعد آن را می کشند. می توان از اسپرم کش به عنوان راهی برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد و یا در کنار بعضی از وسایل جلوگیری از بارداری مثل کاندوم ، دیافراگم ، کلاهک دهانه ی زهدان و غیره از آن بهره برد .

وقتی فقط از اسپرم کش برا ی پیشگیری از بارداری استفاده شود نتیجه ی خوبی حاصل نمی شود چرا که درصد شکست اسپرم کش ها در جلوگیری از بارداری بسیار بالاست .

بیشتر:

سوالات جنسی : جلوگیری از بارداری برای کسی که نمی تواند قرص مصرف کند

آیا خطرهای پنهان استفاده نکردن از کاندوم رو می پذیرید ؟

15 درصد زن و شوهر هایی که تحت آموزش کامل، فقط از اسپرم کش برای جلوگیری از حاملگی استفاده می کنند ، در مدت یکسال باردار می شوند .

اما وقتی آموزشی در کار نباشد و بدرستی از اسپرم کش استفاده نشود نرخ باروی با اسپرم کش به 29 درصد میرسد .

وقتی اسپرم کش به همراه کاندوم استفاده شود نرخ شکست فقط 3 درصد میشود. یعنی احتمال موفقیت در پیشگیری از بارداری با استفاده ی همزمان کاندوم و اسپرم کش 97 درصد است .

-فروشگاه-لوازم-زناشویی انتی اچ ای وی antihiv.ir

فروشگاه-لوازم-زناشویی

یادتون باشه که اسپرم کش ها به تنهایی به هیچ عنوان از شما در مقابل بیماری های جنسی محافظت نمی کنند و حتی ممکنه باعث تشدید ابتلا به بیماری های جنسی بشوند چراکه مواد شیمیایی موجود در اسپرم کش ممکنه باعث ایجاد حساسیت در پوست شما بشوند و احتمال ایجاد عفونت را بالاتر ببرند .

انواع اسپرم کش ها

برای اینکه اسپرم کش بخوبی کار کنند باید کاملاً وارد واژن زن شود تا مانعی در مقابل گردن رحم ایجاد شود و از ورود اسپرم به رحم ( زهدان ) جلوگیری کند .

مدل های مختلف اسپرم کش شامل موارد زیر می شود :

ژل و کرم:

این مدل ها شامل غلظت های مختلفی هستند ولی تمام آنها حاوی مقدار مشخص بین 1-5 درصد اسپرم کش هستند . آنها به کمک یک اپلیکیتور ( لوله ) وارد واژن می شوند .

بیشتر: آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

فوم و کف:

این نوع از اسپرم کش ها غلظت بیشتری دارند و حاوی 12.5 درصد اسپرم کش هستند برای همین ممکنه حساسیت بیشتری ایجاد کنند . فوم ها نیز توسط لوله ی مخصوص وارد واژن می شوند ،این مقاله توسط سایت رنگ زندگی ترجمه شده است برای دیدن مقالات بروز تر به سایت رنگ زندگی سری بزنید .

نوار های اسپرم کش واژنی :

این نوع از اسپرم کش ها به شکل یک نوار 5 سانتی متری هستند که باید دوبار آنها را از وسط خم کرد و بعد با انگشت وارد واژن کرد . غلظت آنها بسیار بالاست و تقریبا حاوی 28 درصد اسپرم کش هستند .

اسپرم کش های جامد :

.

.

.

ادامه در صفحه ی بعد

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*