خانه / پزشکی / این حبوبات سرشار از استروژن را بشناسید

این حبوبات سرشار از استروژن را بشناسید

این حبوبات سرشار از استروژن را بشناسید

مواد غذایی سرشار از استروژن برای خانم ها

یک سری از حبوبات شامل مقدار زیادی استروژن هستند. هورمون استروژن در بدن (مخصوصا  خانم ها ) نقش اساسی ایفا میکند.پس اگر به دکتر رفتید و در آزمایشاتتان معلوم شد کمبود استروژن دارید, به کمک این حبوبات خوشمزه این کمبود را جبران کنید.

نخود

نخود یک منبع طبیعی از فیتواستروژن است, که در واقع استروژن نیستند، اما عملکردشان مشابه استروژن است.

رایج ترین روش استفاده از نخود در تهیه ی حمص است، اما فلافل  و  آبگوشت هم طرفداران خود را دارند! نخود ها عطر و طعم خاصی از خود ندارند، بنابراین بسیار مهم است که آنها را با ترشیجات  و ادویه جات دیگر ترکیب کنید تا از خوردنش لذت ببرید.

نخود سرشار از فیبر و پروتئین است ,پس شما را برای مدت طولانی ای سیر نگه می دارد.نخود یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که نمیخواهند گوشت حیوانی مصرف کنند. 

این حبوبات سرشار از استروژن را بشناسید غذاهای استروژن دار مواد غذایی سرشار از استروژن برای خانم ها استروژن گیاهی جوانی اکسیر جوانی غذاهای مناسب خانم ها زنان و تغذیه

chickpeasیا نخود یک منبع طبیعی و سرشار از فیتواستروژن است

راهنمایی برای خوردن بیشتر نخود در سبد غذایی : حمص شاید ساده ترین راه برای خوردن نخود باشد, درست کردنش بسیار ساده است و روش های مختلفی دارد.سعی کنید روشی که به ذائقه خانواده نزدیک تر است را یاد بگیرید.مطمئنا از این دیپ خوشمزه نخواهید گذشت. نخود چی و کشمش هم می تواند جایگزین تنقلات ناسالم و صنعتی باشد و هم استروژن بدنتان را بالا ببرد!

لوبیا

لوبیا هم جزو مواد غذایی سالم به  شمار میرود. لوبیا دارای فیبر بالایی است و همچنین توانایی بسیار خوبی برای کاهش کلسترول دارد. لوبیا نسبتا فیتواستروژن بالایی دارد.البته این ویژگی اش کمتر به چشم آمده .

از آنجا که لوبیا فیبر و پروتئین بالایی دارد جایگزین خوبی برای یک وعده ی بدون گوشت ,محسوب می شود. لوبیا به آرامی در بدن هضم می شود ،پس یک کربوهیدرات خوب برای بیماران دیابتی و یا هر کسی که حفظ سطح قند خون سالم برایش مهم است, می باشد.

نخود فرنگی

اگر به دنبال غذایی برای افزایش استروژن هستید از نخود فرنگی غافل نشوید. دلیلش این است که نخود فرنگی سبز منبع فیتواستروژن است، دقیقا شبیه به بسیاری از غذاهای دیگر برجسته در این مقاله.

نخود فرنگی حاوی مواد معدنی زیادی مانند منیزیم، آهن , پتاسیم و حتی برخی از پروتئین هاست.

نخود پر از فیبر است و همچنین یک منبع شگفت آور ویتامین C.

پس این کوچولوی بامزه به تقویت سیستم ایمنی بدن شما و افزایش تعداد فیتواستروژن بسیار کمک میکند.

نتیجه کلی این است که شما با اضافه کردن نخود فرنگی به سبد غذاییتان شاهد علائم کمتری که با یائسگی زنان همراه است ,خواهید بود.

راهنمایی برای خوردن بیشتر نخود فرنگی: سعی کنید معمولا نخود فرنگی را در گوشه ای از بشقابتان داشته باشید.(مثل فیلم های خارجی ) همچنین می تواند آن را در سوپ بریزید ,کوکو کنید و یا با برنج ترکیب کنید. یک سری اسنک های ساده و خوشمزه هم میتوان با نخود فرنگی درست کرد

این حبوبات سرشار از استروژن را بشناسید غذاهای استروژن دار مواد غذایی سرشار از استروژن برای خانم ها استروژن گیاهی جوانی اکسیر جوانی غذاهای مناسب خانم ها زنان و تغذیه

نخود فرنگی سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم، آهن , پتاسیم و حتی برخی از پروتئین هاست

 نکته : حبوبات باعث نفخ می شوند. حتما قبل از استفاده 24 ساعت بگذارید در آب خیس بخورند.در طی این زمان چندین بار آبش را عوض کنید.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*