خانه / پزشکی / افزایش میل جنسی آقایان با نخل باد بزنی اره ای

افزایش میل جنسی آقایان با نخل باد بزنی اره ای

افزایش میل جنسی آقایان با نخل باد بزنی اره ای

 همه چیز در باره نخل  اره ای و تاثیرش روی تستسترون

نخل باد بزنی اره ای یا Saw Palmetto نوع کوچکی از درخت نخل است که در فلوریدا و بخش هایی از چند کشور جنوب شرقی یافت می شود. این نخل برگ های بلند سبز( مانند اکثر درختان نخل) دارد. همچنین شاخه هایی با انواع توت ها کوچک در این نخل وجود دارد.

آمریکایی های بومی از قبیله سمینول در فلوریدا به طور سنتی از توت های این نخل در غذا هایشان استفاده می کنند. همچنین از این توت ها برای درمان مشکلات ادراری و مشکلات تناسلی مثل بزرگ شدن پروستات , درمان سرفه، سوء هاضمه، مشکلات خواب و مشکلات ناباروری استفاده می کنند.

نخل باد بزنی اره ای چیست و چگونه معجزه می کند؟ استروژن درمان ریزش مو افزایش اسپرم درمان پروستات با نخل اره ای مشکلات ناباروری نخل اره ای و تاثیرش روی تستسترون

نخل باد بزنی اره ای و میوه ها ی کوچک این درخت

امروزه چطوری از نخل باد بزنی اره ای استفاده می شود؟

امروز از نخل باد بزنی اره ای عمدتا برای درمان علائم بزرگ شدن پروستات استفاده میکنند. این وضعیت هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) نامیده می شود.

میوه نخل اره ای در اشکال مختلف، از جمله قرص های مایع، کپسول و چای در دسترس است.

نخل باد بزنی اره ای به طور گسترده ای توسط پزشکان اروپایی مورد استفاده قرار میگیرد. پزشکان آمریکایی تردید بیشتری در مورد مزایای این گیاه دارند. با اینکه جامعه پزشکی آمریکا هنوز خیلی این گیاه را قبول ندارند با این حال هنوز هم محبوب ترین درمان گیاهی در ایالات متحده برای BPH  (که توسط (FDA)  تایید شده ) همین گیاه است. با توجه به گزارش کلینیک مایو، بیش از 2 میلیون مرد آمریکایی استفاده برای درمان  BPH   از نخل باد بزنی اره ای استفاده میکنند.

نخل باد بزنی اره ای چیست و چگونه معجزه می کند؟ استروژن درمان ریزش مو افزایش اسپرم درمان پروستات با نخل اره ای مشکلات ناباروری نخل اره ای و تاثیرش روی تستسترون

نخل باد بزنی اره ای در شکل های متنوع به بازار عرضه شده است

از نخل باد بزنی اره ای گاهی برای درمان مشکلات زیر نیز استفاده می شود:

 • تعداد کم اسپرم
 • تمایل جنسی کم
 • ریزش مو
 • برونشیت
 • دیابت
 • التهاب
 • میگرن
 • سرطان پروستات

نخل باد بزنی اره ای و پروستات

پروستات بخشی از سیستم تناسلی مرد است. این غده به اندازه گردوست و در داخل بدن بین مثانه و پیشابراه واقع شده است. پروستات معمولا با افزایش سن بزرگتر می شود. با این حال، اگر غده پروستات بیش از حد بزرگ شود و رشد کند می تواند بر مثانه یا پیشابراه فشار بیاوردکه باعث بوجود آمدن مشکلات ادراری می شود.

این نخل تجزیه تستوسترون به اجزای فرعی ، به نام دی هیدروتستوسترون را متوقف میکند . و با این کار کمک می کند تا بدن تستوسترون بیشتری را در خود نگه دارد و دی هیدروتستوسترون کمتری ایجاد کند. به این ترتیب شاهد کاهش یا توقف رشد غده پروستات خواهیم بود.

با متوقف کردن رشد پروستات، نخل باد بزنی اره می تواند به کاهش برخی از علائم BPH نیز کمک  کند، از جمله:

 • تکرر ادرار
 • افزایش ادرار در شب (شب ادراری)
 • مشکلاتی که در شروع جریان ادرار کردن وجود دارد
 • جریان ضعیف ادرار
 • دریبل ادرار (چکیدن ادرار بعد از ادرار کردن)
 • فشار در هنگام ادرار
 • عدم توانایی در تخلیه مثانه به طور کامل

نخل باد بزنی اره ای و اثرش روی میل جنسی

میزان کم تستوسترون با کم شدن میل جنسی در مردان و زنان در ارتباط است. نخل باد بزنی اره ای می تواند با افزایش تستوسترون سطح بدن ,میل جنسی را افزایش دهد.

در مردان، تولید اسپرم توسط  تستوسترون هدایت می شود. هر چقدر تستوسترون بدن کمتر باشد در نتیجه تعداد اسپرم ها هم کمتر می شود . به طور مشابه، تستوسترون نقش مهمی در تولید تخمک را در بدن زنان ایفا می کند.

با کمبود بیش از حد تستوسترون در بدن زن تولید تخمک هم کاهش می یابد.

 نخل باد بزنی اره ای سطح تستوسترون بدن را افزایش می دهد در نتیجه می تواند توانایی باروری را هم در مردان و هم در زنان افزایش دهد.

نخل باد بزنی اره و ریزش مو

بالا بودن سطح دی هیدروتستوسترون با ریزش مو همراه است، در حالی که بالا بودن سطح  تستوسترون با رشد مو همراه است. برخی از مردان از  نخل باد بزنی اره برای کاهش سطح دی هیدروتستوسترون و افزایش سطح تستوسترون استفاده  می کنند. این کار می تواند ریزش مو را کاهش  دهد و گاهی اوقات باعث رشد مجدد مو شود.

نخل باد بزنی اره ای چیست و چگونه معجزه می کند؟ استروژن درمان ریزش مو افزایش اسپرم درمان پروستات با نخل اره ای مشکلات ناباروری نخل اره ای و تاثیرش روی تستسترون

بوسیله نخل باد بزنی اره ای میتوانید تستسترون بدن را افزایش دهید و مانع از ریزش مو هایتان شوید

عوارض جانبی نخل باد بزنی اره ای

در حالی که امروزه به طور گسترده ای ازنخل باد بزنی اره ای استفاده می شود، گاهی اوقات در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد می کند. این عوارض جانبی عبارتند از:

سرگیجه

سردرد

حالت تهوع

استفراغ

یبوست

اسهال

نخل باد بزنی اره ای چیست و چگونه معجزه می کند؟ استروژن درمان ریزش مو افزایش اسپرم درمان پروستات با نخل اره ای مشکلات ناباروری نخل اره ای و تاثیرش روی تستسترون

مراقب تداخل دارویی نخل باد بزنی اره ای با سایر قرص ها باشید

در حالی که تحقیقات زیادی در مورد ایمنی بودن نخل باد بزنی اره ای وجود دارد، به توصیه ی FDA ,زنان باردار و شیرده نباید از نخل باد بزنی اره ای استفاده کنند. به گزارش انجمن بارداری آمریکا، دلیل این منع احتمالا به دلیل  این ایت که این نخل روی فعالیت های هورمونی بدن تاثیر می گذارد و این موضوع اصلا برای زنان باردار و شیرده خوب نیست.

تداخل با سایر داروها

 افرادی که برخی از داروها  را مصرف می کنند نباید از نخل باد بزنی اره استفاده کنند.

این نخل ممکن است با داروهای زیر تداخل داشته باشد:

قرص های ضد از بارداری

اکثر قرص های ضد بارداری حاوی استروژن هستند و نخل باد بزنی اره ای می تواند اثرات استروژن در بدن را کاهش دهد.

ضد انعقادها / داروهای آنتی پلاکت دار

نخل باد بزنی اره ای می تواند لخته شدن خون را کاهش دهد. هنگامی که آن را همراه با داروهای ضد انعقاد مصرف کنید ، احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می دهید.

 

دارو هایی  که می تواند لخته شدن خون را کنند عبارتند از:

 • آسپرین
 • کلوپیدوگرل (پلاویکس)
 • دیکلوفناک (Voltaren)
 • ایبوپروفن
 • ناپروکسن
 • هپارین
 • وارفارین
 • نخل باد بزنی اره ای چیست و چگونه معجزه می کند؟ استروژن درمان ریزش مو افزایش اسپرم درمان پروستات با نخل اره ای مشکلات ناباروری نخل اره ای و تاثیرش روی تستسترون

  قبل از استفاده از تمامی مکمل ها باید با پزشکتان مشورت کنید

مانند تمام مکمل های دیگر، بهتر است قبل از استفاده از نخل باد بزنی اره ای حتما با پزشکتان مشورت کنید تا مطمئن شوید این نخل برایتان مفید است یا نه! هیچ مکملی را سرخود نباید مصرف نکنید.

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*