خانه / آموزش های زناشویی / مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است؟

مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است؟

مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است؟

 با رابطه جنسی چه مقدار کالری میسوزانید؟

برخی از محققان می گویند مردان به طور میانگین 101 کالری در هنگام رابطه جنسی می سوزانند، اما برخی دیگر فکر می کنند این مقدار به 21 کالری نزدیک تر است.

زنان ممکن است 69 کالری در هنگام رابطه جنسی بسوزانند ، اما برخی فکر می کنند که در مورد این مقدار هم اغراق شده است.

رابطه جنسی به اندازه ای که ورزش کردن باعث سوزاندن کالری می شود,کالری ​​نمی سوزاند.

هنگامی که در مورد فعالیت بدنی فکر میکنیم، دویدن، وزنه زدن و یا حتی شنا کردن به ذهنمان می آیند. اما در مورد رابطه جنسی چطور؟ ممکن است قبلا از کسی شنیده باشید: رابطه جنسی با شریک زندگی تان مثل یک تمرین ورزشی بزرگ است.آیااین ادعا را می توان پذیرفت؟ نه واقعا.

رابطه جنسی نوعی فعالیت بدنی است که در موردش اغراق شده. با رابطه جنسی پمپاژ خون تان را بالا می برید. اما مصرف کالری در رابطه جنسی آنقدر ها که بسیاری از مردم فکر می کنند بالا نیست.

 با رابطه جنسی چه مقدار کالری میسوزانید کالری سکس کالری مقاربت سکسی کالری به ارگاسم رسیدن مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است فعالیت جنسی میزان کالری رابطه جنسی

مردان نسبت به زنان کالری بیشتری هنگام مقاربت می سوزانند

اما مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است؟ پژوهش ها چه می گویند؟مطالعات مختلف در چند سال گذشته در مورد رابطه جنسی و مصرف کالری منتشر شده . یکی از آنها از دانشگاه کبک در مونترال است ، 21 زوج که بین بیست تا بیست و نه سال بودند را مورد مطالعه قرار دادند. محققان مصرف انرژی در حین ورزش و فعالیت جنسی را (بوسیله بازوبند اندازه گیری فعالیت )اندازه گیری کردند.  احساس صرف انرژی، احساس کردن تقلا و حرکت، خستگی و لذت هم بعد از انجام فعالیت جنسی در آن ها مورد بررسی قرار گرفت.همه شرکت کنندگان در یک جلسه تمرین استقامتی 30 دقیقه بر روی تردمیل با شدت متوسط ​​ دویدند و در پایان کالری مصرف شده برای انجام مقایسه اندازه گیری شد.

 

نتایج نشان داد که مردان 101 کالری (4.2 کالری در هر دقیقه) به طور متوسط ​​در طول یک رابطه جنسی 24 دقیقه ای سوزانده بودند و زنان 69 کالری (3.1 کالری در هر دقیقه) را مصرف کرده بودند. در 30 دقیقه تردمیل با شدت متوسط، مردان 276 کالری سوزانده و زنان 213 کالری سوزانده بودند. همچنین، نسبت مصرف انرژی در طول فعالیت جنسی و در طول فعالیت روی تردمیل در مردان و زنان با هم مشابه بود.

 با رابطه جنسی چه مقدار کالری میسوزانید کالری سکس کالری مقاربت سکسی کالری به ارگاسم رسیدن مقدار کالری رابطه جنسی چقدر است فعالیت جنسی میزان کالری رابطه جنسی

رابطه ی جنسی جای فعالیت بدنی و ورزش را نمی گیرد و به آن اندازه کالری نمی سوزاند

این نتایج به چه معناست؟ رابطه جنسی به اندازه ورزش کردن کالری نمی سوزاند، اما مقدار کالری ای که در طول مقاربت سوزانده می شود هنوز هم قابل توجه است. مطالعه دیگری در مجله پزشکی انگلستان منتشر شده است . این مطالعه می گوید که یک مرد با وزن 154 پوند ,، در 3 متس، حدودا 3.5 کالری در هر دقیقه (210 کالری در ساعت) در زمان تحریک تا ارگاسم می سوزاند.این مقدار کالری مشابه راه رفتن با سرعت متوسط ​​است (حدود 2.5 مایل در ساعت). اما این مطالعه می گوید که یک رابطه جنسی به طور متوسط تنها حدود شش دقیقه طول می کشد و این به این معنی است که یک مرد در دهه سوم زندگیش حدود 21 کالری در طول مقاربت جنسی می سوزاند.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*