خانه / آموزش همسرداری / چگونه زندگی مشترک خود را نجات دهیم؟

چگونه زندگی مشترک خود را نجات دهیم؟

چگونه زندگی مشترک خود را نجات دهیم؟

برای برگرداندن شور و اشتیاق اوایل ازدواج چه کار کنیم؟

ازدواج یک پیوند پویا بین دو نفر است که نیاز زیادی به توجه و مراقبت دارد. اگر که مراقب ازدواجمان نباشیم شور و اشتیاق اوایل ازدواج و احساسات زیبایمان پس ازگذر زمان محو می شود. به خصوص در مواجهه شدن با استرس های ناشی از مسائل مالی، خواسته های خاص و یا بزرگ کردن فرزندانمان. اگر ازدواج تان در شرایط خوبی نیست , امیدتان را از دست ندهید. راه های بسیاری وجود دارد که بهتان کمک کند تا به یاد بیاورید که چقدر عاشق و دلباخته ی هم بودید.

یک لیست از مسائل و مشکلاتتان تهیه کنید

قبل از اینکه بخواهید مسائلتان را بهبود ببخشید لازم است دقیقا بدانید که چه چیز هایی در زندگی تان اشتباه است.کافی است با نگاهی دقیق لیستی از مشکلات خود و همسرتان تهیه کنید. نوشتن این مسائل را می تواند به شما کمک کند تا روی مسائلتان تمرکز کنید.با خودتان صادق باشید. برای بهبود مشائل ازدواجتان باید حقیقت را پیدا کنید. سعی کنید روی هدفتان تمرکز کنید و بدون هیچ حس نارضایتی و خشمی این لیست را بنویسید .

به حرف های همسرتان خوب گوش دهید

گوش دادن را تمرین کنید.وقتی همسرتان حرف میزند خوب گوش دهید و با گفتن جملاتی نشان دهید که حواستان دقیقا به حرف هایش است.بعضی از مشکلات زناشویی ناشی از این است که به حرف های همدیگر خوب گوش نمیدهیم.

چگونه زندگی مشترک خود را نجات دهیم طلاق چگونه طلاق نگیریم زندگی زناشویی شاد تعهد به همسر رابطه زن و شوهری برای برگرداندن شور و اشتیاق اوایل ازدواج چه کار کنیم

پای صحبت های همسرتان بنشینید و با محبت به حرف های او گوش دهید

روی مسائلی که می توانید حلشان کنید, کار کنید

اینکه همسرتان را مجبور کنید شخص دیگری شود و رفتارش را با شما عوض کند ,بسیار دشوار است و معمولا با مقاومت او مواجه می شوید. پس بهتر است ابتدا از خود شروع کنید .سعی کنید فرد بهتری باشید,بیشتر درکش کنید و با محبت تر باشید. با این روش با بهبود شخصیتتان قطعا ازدواجتان هم بهبود مییابد.تغییر رفتار خود همیشه آسان تر از تغییر رفتار شخص دیگر است.

متعهد باشید

به بهبود بخشیدن ازدواج تان متعهد باشید.عدم تعهد یکی از شایع ترین دلایل ذکر شده برای طلاق است. پیدا کردن دلیلی برای متعهد ماندن ,کمک میکند تا پیوند بینتان را محکم تر کنید.همیشه روز های خوب با هم بودنتان را به خود یاد آور شوید و روی خوبی های همسرتان تمرکز کنید.

برای آینده خود و همسرتان برنامه ریزی کنید و با هم درباره ی آرزوهایتان حرف بزنید.به خاطر داشته باشید تعهد باید دو طرفه باشد

پیش مشاور ازدواج بروید

چگونه زندگی مشترک خود را نجات دهیم طلاق چگونه طلاق نگیریم زندگی زناشویی شاد تعهد به همسر رابطه زن و شوهری برای برگرداندن شور و اشتیاق اوایل ازدواج چه کار کنیم

پیش مشاور ازدواج و مشاور مسائل زناشویی بروید قطعا کمک زیادی میتوانند بکنند

 اگر مطمئن نیستید که چطورمی توانید ازدواج تان را نجات دهید حتما به دیدن یک مشاور ازدواج بروید . این متخصصان می توانند به شما کمک کنند تا با بهترین روش ها بتوانید مشکلاتتان را رفع کنید.

کار مشاور ازدواج کمک کردن به شما در مسائل مختلف رابطه زناشویی است. پس بدون احساس ترس یا خجالت و با توافق یکدیگر,به دیدارشان بروید.

 در برخی موارد، مشاوره ازدواج می تواند تنها با حضور یکی از طرفین زوج ها مشاوره را انجام دهد و لازم به حضور هر دو نفرتان نیست.

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*