خانه / آموزش همسرداری / تکنیک هایی برای بهبود زندگی مشترک!

تکنیک هایی برای بهبود زندگی مشترک!

تکنیک هایی برای تداوم و بهبود زندگی مشترک!

برای تداوم زندگی مشترک چگونه عمل کنیم؟

از رقابت کردن اجتناب کنید

 رقابت در زندگی همه ما جایگاه خاص خودش را دارد. اما ازدواج جزو رقابت ها نیست. زندگی زناشویی مسابقه نیست .پس اگر این عادت بد را دارید حتما ترکش کنید.رقابت کردن منشا بسیاری از بحث و جدل های ماست .

اغلب اوقات، حس نا امنی باعث به وجود آمدن این نگرش رقابتی بین زن و شوهر ها می شود. بر روی بهبود اعتماد به نفس خود کار کنید تا   از رفتارهای رقابتی جلوگیری کنید.

برنده در هر ازدواج باید هر دو طرف باشند،نه فقط یکی از آنها.به جای رقابت با همسرتان او را حمایت کنید.

مثبت اندیش باشید

 هر چند که ممکن است در مواقعی مثبت بودن بسیار دشوار باشد، اما دید مثبت می تواند به هر رابطه ای کمک کند. چیزهایی که در مورد همسرتان  دوست دارید را به خاطر داشته باشید  و روی آن ها  تمرکز کنید

کار هایی انجام دهید که همسرتان را خوشحال می کند.لازم نیست برای این کار کلی پول خرج کنید.کافی است تا کارهایی را انجام دهید که شما را رمانتیک تر و عاشق تر نشان دهد.انجام کارهای سخاوتمندانه در واقع می تواند شما را با احساس تر, سخاوتمند تر و دوست داشتنی تر کند.نگه داشتن دید مثبت کمک میکند تا به شریک زندگیتان نشان دهید که چقدر اقداماتتان واقعی و پایدار است.

تکنیک هایی برای تداوم و بهبود زندگی مشترک شاد رابطه زناشویی مثبت اندیشی منفی نگری همسر خوب زن خوب شوهر خوب زندگی زناشویی برای تداوم زندگی مشترک چگونه عمل کنیم

در زندگی مشترک سعی کنید مثبت نگر باشید

منفی نگر نباشید

دید منفی تنها باعث تشدید شدن احساسات منفی و بازخوردهای نا خوشایند در زندگی تان می شود. تمرکز و فکر کردن در مورد جنبه های منفی شریک زندگی تان به احتمال زیاد اوضاع  را بدتر از قبل می کند . فکر های منفی را دور بریزید و اجازه ندهید وارد فکر و ذهنتان شود.

خشم، نارضایتی، و سرزنش تنها باعث خشم بیشتر، نارضایتی بیشتر و سرزنش بیشتر می شود و هیچ فایده ای برایتان ندارد.

با دور ریختن افکار منفی، می توانید تصویر واضح تر ی از زندگی تان ببینید و راحت تر برای بهبودش تلاش کنید. به جای انتقاد کردن دست به کار شوید و زندگی تان را شیرین تر کنید.

با هم تصمیم گیری کنید

اگر در یک رابطه تامی تصمیم گیری ها را فقط یک نفر انجام دهد با مرور زمان فرد دیگر احساس کم ارزش بودن و قدرت نداشتن میکند. انتخاب های شما باید توسط هر دو نفرتان باشد.سعی کنید برای گرفتن تصمیمات نظرات هر دوتایتان را مد نظر داشته باشید. وقتی تصمیماتی که می گیرید با نظر یکدیگر باشد میبینید همه چیز چقدر لذت بخش تر و بهتر خواهد بود.سعی نکنید به زور انتخاب تان را به همسرتان تحمیل کنید. تصمیمات باید با مشارکت همدیگر گرفته شود نه رقابتی!

تکنیک هایی برای تداوم و بهبود زندگی مشترک شاد رابطه زناشویی مثبت اندیشی منفی نگری همسر خوب زن خوب شوهر خوب زندگی زناشویی برای تداوم زندگی مشترک چگونه عمل کنیم

پرخاشگری نکنید با این کار همسرتان را دلسرد میکنید

زرنگ بازی در نیاورید

تا زمانی که همسرتان مطابق با خواسته های شما رفتار میکند شما با او مهربان هستید ولی به محض اینکه او مخالف نظرات شما عملی انجام میدهد با پرخاشگری توسط شما مواجه می شود.با این عمل شما بسیار همسرتان را می رنجانید و احساسان او را تخریب میکنید. اغلب اوقات، او از ترس درگیری مستقیم با شما احساساتش را با شما در میان نمی گذارد.سعی کنید با اجتناب از این رفتارهای ناخوش آیند رابطه زناشوییتان را نجات دهید.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*