خانه / آموزش های زناشویی / راهکار های کاربردی برای افزایش میزان اسپرم در مردان

راهکار های کاربردی برای افزایش میزان اسپرم در مردان

راهکار های کاربردی برای افزایش میزان اسپرم در مردان

افزایش مقدار مایع منی در مردان با رعایت این نکات

چگونه تعداد اسپرمتون افزایش پیدا کنه
آیا شما برای بچه دارشدن آماده این، اما نگرانین که تعداد اسپرمتون بیش از حد پایین باشه؟ مایع منی به احتمال زیاد هنگامی بارور میشه که شامل بیش از 15 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر باشه. که این میزان اگه بیضه هاتون خیلی گرم باشه ، و زمانی که استرس زیادی دارین، تعدادش پایین میاد. خوشبختانه، روشهای زیادی وجود داره که میتونین میزانش رو افزایش بدین.

از گرم شدن بیضه تون خودداری کنین

 دلیل اینکه بیضه هامون خارج از بدنمون قرار دارن اینه که: اونها نسبت به اندامهای داخلیمون به کمی خنکی بیشتر نیاز دارن. هنگامی که بیضه ها بیش از حد گرم میشن، نمیتونن به اندازه کافی اسپرم تولید کنن. چندتا راه وجود داره تا مطمئن بشین که بیضه هاتون بیش از اندازه گرم نمیشن: شلوار تنگ و شلوار جین نپوشین، بجای شلوارک شورتهای پاچه گشاد پنبه ای بپوشین، بدون لباس زیر بخوابین تا بیضه هاتون خنک بمونن.
از حمام آب داغ و سونا دوری کنین.

زمان ورزش کردن یه بیضه بند بپوشین

 کاملا واضحه، چرا که بسیاری از مردان اینو تجربه کردن، که یک ضربه به بیضه، به شما صدمه خواهد زد و اسپرمهاتون رو خواهد کشت.

بدنتون رو با روغن های گیاهی ماساژ بدین

 اینکار، همراه با ورزش منظم، جریان و گردش خون رو به طور کلی بهبود میبخشه. افزایش گردش خون به معنای اسپرم سالمتره.

استرس رو کم کنین

استرس می تونه عملکرد جنسیتون رو کم کنه تا تولید اسپرم کم بشه. اگر شما 12 ساعت در روز بیشتر کار کنین و هرگز به خودتون فرصتی برای استراحت ندین، در نتیجه تعداد اسپرمتون ممکنه کم بشه. سعی کنین تکنیک های تمدد اعصاب رو در طول روز تمرین کنین تا به خودتون احساس آرامش بدین. با تمرین منظم یوگا و مدیتیشن یا دویدن و شناکردن، ذهن و بدنتون رو سالم نگه دارین.

راهکار های کاربردی برای افزایش میزان اسپرم در مردان افزایش مقدار مایع منی در مردان با رعایت این نکات نعوظ اختلالات جنسی مردان انزال زود انزالی نازایی مردان

استرس را از خود دور کنید

سیگار نکشین

 سیگار کشیدن باعث میشه تعداد اسپرم پایینتر بیاد، حرکتشون کندتر بشه، و اسپرمتون بدشکل بشه. بر اساس یک مطالعه، مردانی که سیگار می کشن نسبت به مردانی که سیگار نمیکشن 22 درصد اسپرم کمتری دارن.

راهکار های کاربردی برای افزایش میزان اسپرم در مردان افزایش مقدار مایع منی در مردان با رعایت این نکات نعوظ اختلالات جنسی مردان انزال زود انزالی نازایی مردان

سیگار نکشید

انزال کمتر

 انزالهای مکرر می تونه تعداد اسپرم رو کم کنه. بدنتون هر روز میلیون ها اسپرم تولید میکنه، اما اگه در حال حاضر تعداد اسپرمتون کمه، یادتون باشه که باید فاصله دو انزال زمان بیشتری باشه تا بشه اسپرم رو ذخیره کرد. اگه هر روزرابطه جنسی دارین، میزانش رو کم کنین تا تولید اسپرم افزایش پیدا کنه.

مراقب سموم باشین

 قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی می تونه اندازه، حرکت و تعداد اسپرمتون رو تحت تاثیر قرار بده. خیلی خیلی سخته که از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی جلوگیری کنیم، اما برای سلامتیتون و سلامتی اسپرمتون کاملا ضروریه. برای کاهش قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی کارهای زیر رو انجام بدین:

اگه تمام روز در اطراف مواد شیمیایی کار میکنین، برای محافظت از پوستتتون آستین بلند و دستکش بپوشین، و مطمئن شین که یه ماسک و عینک ایمنی برای محافظت از صورتتون پوشیدین.
به جای تمیز کردن با مواد شیمیایی از مواد شوینده طبیعی استفاده کنین.
از آفت کش ها یا علف کشها در خانه یا حیاطتون استفاده نکنین.

مواظب داروها باشین

 داروها می تونن باعث کاهش تعداد اسپرم و حتی ناباروری دائمی بشن. اگه تولید اسپرم نگرانی بزرگی براتونه، یادتون باشه که از دکترتون بپرسین که آیا داروی تجویز شده ممکنه روی تعداد اسپرم تاثر بزاره.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*