خانه / آموزش های زناشویی / در روش جلوگیری از بارداری اورژانسی چند تا قرص باید مصرف کرد ؟

در روش جلوگیری از بارداری اورژانسی چند تا قرص باید مصرف کرد ؟

بصورت همزمان چندتا قرص باید خورد تا حاملگی ناخواسته ایجاد نشه

در روش جلوگیری از بارداری اورژانسی چند تا قرص باید مصرف کرد ؟

روش های اضطراری پیشگیری از بارداری ناخواسته

 

 

سوالات زناشویی همراه با پاسخ پزشک

سلام . من 1 ساله که عروسی کرده ام و از ابتدا از قرص های جلوگیری از بارداری ناخواسته استفاده کرده ام .

یک جایی خوندم که میشه با خوردن چند تا از قرص های جلوگیری از بارداری معمولی که خانم ها در طول یکماه مصرف می کنند ،به عنوان روشی برای جلوگیری از حاملگی ناخواسته استفاده کرد. آیا این درسته ؟

اگر میشه از قرص معمولی بجای قرص اورژانسی استفاده کرد ، چه تعداد قرص معمولی باید مصرف کرد تا مثل قرص اضطراری یا همون قرص صبح روز بعد عمل بکنه ؟

بیشتر:

بهترین روش جلوگیری از بارداری قابل استفاده در کنار کاندوم

تحقیقات علمی: استفاده از کاندوم باعث کاهش لذت جنسی نمیشود

 

من قصد دارم برای احتیاط قرص های یک بسته ی کامل رو بخورم تا خیالم راحت باشه که ابداً به حاملگی ناخواسته دچار نمی شوم . آیا اینکار درسته ؟

در آخر برای استفاده از قرص های اورژانسی نکته ی خاصی هست که لازم باشه بدونم ؟

 

پاسخ پزشک به سوالات زناشویی مربوط به جلوگیری از بارداری ناخواسته

سلام . قرص صبح روز بعد ، قرص اورژانسی و قرص جلوگیری بعد از نزدیکی نام های مختلف روش هورمونی اورژانسی جلوگیری از بارداری است که در مواقع ضروری ، بعد از نزدیکی جنسی که از هیچ روش جلوگیری استفاده نشده، مورد استفاده قرار می گیرد .

البته این روش بخاطر فشار و عوارضی که بر روی بدن زن ایجاد میکنه ، نباید به عنوان یک روش دائم پیشگیری از حاملگی استفاده بشود و فقط هنگام مواقع اورژانسی میشه ازش استفاده کرد .

بیشتر :

رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

فروشگاه کاندوم در میوه فروشی !

علائم بارداری

 

 

می توان از قرص های معمولی پیشگیری از بارداری به عنوان قرص های اورژانسی استفاده کرد ولی باید تعداد بیشتری به صورت همزمان مصرف کرد .

تعداد این قرص ها رو نمیشه با یک عدد ثابت مشخص کرد چراکه هر نوع قرصی مقدار متفاوتی از هورمون های پروژسترون و استروژن دارد و برای هر قرصی این عدد متفاوت است .

بعضی از قرص ها با خورد 3 عدد بصورت همزمان و بعضی ها 5 عدد بصورت همزمان در صورتیکی که ظرف کمتر از 72 ساعت بعد از آمیزش جنسی خورده بشوند ، نقش قرص های ارژانسی رو ایفا می کنند .

بعد از آمیزش جنسی ، هر چه سریع تر از این قرص ها استفاده کنید ،قدرت پیشگیری از بارداری برای شما بیشتر است و هر چه زمان بیشتری از رابطه ی جنسی محافظت نشده ی شما گذشته باشد ، احتمال بارداری شما بیشتر می شود .

 

در مورد عوارض این روش باید بدونید که علاوه بر عوارض قرص های معمولی ، این مقاله توسط سایت رنگ زندگی ترجمه شده است ، برای دیدن مقالات جدید و مرتبط به سایت رنگ زندگی سری بزنید ، بعضی خانم ها بعد از خورد قرص اورژانسی دچار حالت تهوع و استفراغ ، دل آشوب و سر درد می شوند .

 

شما به هیچ عنوان نباید یک بسته کامل رو یکجا مصرف بکنید ، با این کار به احتمال زیاد دچار تهوع شدید می شوید و احتمالاً کارتون به روده شویی کشیده میشه .

 

میزان موفقیت این قرص های اورژانسی فقط 78 درصد است بنابر این احتمال بارداری بعد از استفاده از قرص های صبح روز بعد از نزدیکی ، باز هم وجود دارد .

بیشتر :

هفده تا از علائم اولیه بارداری برای تشخیص سریع حاملگی

آخرین تحقیقات: سقط جنین با افزایش تغییرات دما

شش نکته در مورد ژل لوبریکانت

 

در هر صورت با استفاده از قرصهای اورژانسی ،شما هیچ محافظتی در مقابل بیماری های جنسی خاموش ندارید و باید از کاندوم برای محافظت کامل استفاده کنید .

در داروخانه ها قرص هایی به عنوان HD یا قرص های مخصوص پیشگیری اورژانسی وجود دارد که عوارض جانبی کمتری نسبت به خوردن همزمان چندین قرص معمولی دارند .

بیشتر:

نحوه ی کار کاندوم های اسپرم کش + عکس

 

اگر شما در طول ماه از قرص های ضد بارداری به صورت منظم استفاده کنید ، دیگه نیازی به قرص های اورژانسی ندارید .

همان طور که در سوال خودتون توضیح دادید ، شما الان در حال استفاده از قرص های ماهانه ی ضد بارداری هستید .

آیا برای شما دشواره که هر شب یک قرص بخورید ؟

آیا عوارض جانبی این قرص ها شما رو اذیت می کنه ؟

آیا مشتاق به استفاده از روش دیگری برای پیشگیری از حاملگی ناخواسته هستید ؟

اگر جواب تمام این سوالات بله است ، بهتون پیشنهاد می کنم که یکبار دیگه انواع روش های جلوگیری از بارداری مثل کاندوم و IUD رو در نظر بگیرید و روشی رو انتخاب کنید که برای شما راحت تر است .

امیدوارم توانسته باشیم کمکی به شما بکنیم .

 

 

تهیه و ترجمه : (( سایت رنگ زندگی ))

منبع اختصاصی پست : (( سایت رنگ زندگی ))

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

 

خرید محرمانه محصولات زناشویی از فروشگاه AntiHiv.ir

 مقایسه ی ژل لوبریکانت روان کننده سیمپلکس و ایموشن

آموزش انتخاب ژل لوبریکانت روان کننده

سوالات جنسی : زمان مناسب برای پوشیدن کاندوم در نزدیکی

 آیا آب لیمو می تواند علت تاخیر در زمان پریود باشد ؟

 پاره شدن کاندوم و ترس از ابتلا به ایدز و بیماری های جنسی

 سوالات جنسی :آیا زن می تواند مرد را به بیماری جنسی برفک آلوده کند

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

سوالات جنسی : جلوگیری از بارداری برای کسی که نمی تواند قرص مصرف کند

آیا خطرهای پنهان استفاده نکردن از کاندوم رو می پذیرید ؟

آیا درمان بیماری ایدز نزدیک است ؟

 آیا درمان بیماری ایدز نزدیک است ؟

 انواع اسپری تاخیری ایموشن

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

 

 

20 دیدگاه ها

 1. سلام.من بلافاصله بعد از نزدیکی 2 عدد قرص اچ دی خوردم ولی حدود 5 ساعت بعد آموکسی سیلین مصرف کردم .برای اینکه اثر قرص از بین نرود مجددا دو عدد اچ دی خوردم.و باز 12 ساعت بعد 4 عدد ال دی .باز هم احتمال بارداری است؟

 2. سلام..من بانامزدم دقیقا روز اول پریودیم نزدیکی داشتم ولی درحد سطحی و هیچ دخولی انجام نشد.زمانیکه نامزدم ارضاشد ابش درلباس زیرم ریخته شدولی بارهم من سریع خودموتمیزکردم چون پرده من ارتجاعی هست خیلی ترسیدم که داخل رفته باشه.دوساعت بعدنزدیکی قرص لونژیل )اورژانسی )خوردم.احتمال حاملگی هست؟ ممنون میشم زودجواب بدید.تشکر

 3. سلام من بکارت دارم یه هفته قبل از پریودم یه رابطه سطحی داشتم طوریکه پیش آبراه روی آلتم ریخت بلافاصله 4 تا ال دی خوردم و قصد دارم 12 ساعت دیگه ام بخورم، تا چن روز اینو ادامه بدم، سریع پاسخ بدین خواهشا

 4. سلام من بعد نزدیکی بلافاصله قرص اورژانسی استفاده کردم فردای همون روز هم باز قرص اورژانسی خوردم احتمال بارداری هست؟

 5. سلام من بعداز نزدیکی یک ساعت بعد قرص اورژانس استفاده کردم و الان ازمایش دادم باردارم چرا ؟؟؟؟؟

 6. من در روز دهم بعد از شروع پریود رابطه کامل داشتم و از روز 5 ام پریود هم قرص یاسمین مصرف کردم به طور منظم. ایا احتمال بارداری هست؟ لازمه قرص اورزانسی هم بخودم؟

 7. سلام در دوره شیردهی ، جلوگیری اورژانسی به چه صورت است? ایا حتما قاعدگی به همراه دارد? بچه من سه ماهه است و الآن از شیر خودم تغذیه می‌کند.

 8. دوسه روز بعد از پریود رابطه از پشت داشتم و 48ساعت بعد لونژیل خوردم میخوام بدونم کافیه یا بازم بخورم?نمیخوام کوچکترین احتمالی وجود داشته باشه.لطفا کمکم کنید

 9. با سلام . من 26 ماه مرداد کورتاژ به علت بقایای بارداری داشتم 12 شهریور طی نزدیکی کاندو پاره شد و منی بیرون تخلیه شد حدود 14 ساعت بعد 2 عدد قرص لونیژل استفاده کردم با توجه به کورتاژی که داشتم نمیدونم کی باید پریود بشم بعد از یک هفته بی بی چک دادم منفی بود لطفا راهنمای کنید ممکن باردار باشم؟

 10. سلام،من 21 ساعت بعد از نزدیکی در روز پرخطر سیکل قاعدگیم 2تا اچ دی خوردم و 12ساعت بعدشم دوتا اچ دیگه خوردم 6روز بعد خونریزی نسبتا زیادی داشتم ک 7روز طول کشید الان 1ماه و هفت روز از خونریزی بعد از قرص میگذره ولی پریود نشدم سینه هام و کمر و تخمدونام درد میکنه یعنی باردارم؟لطفا زود جواب بدین ممنون

 11. سلام خسته نیاشید .ببخشید آیا برای باردار نشدن 24 ساعت بعد نزدیکی اگه قرص ال دی 4تا استفاده کنیم و 12ساعت بعدشم 12تا تاثیر میکنه واسه باردار نشدن?

 12. سلام درروش اورژانسی برای اینکه باردار نشیم طی چند روز قرص مصرف کنیم؟

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*