خانه / پزشکی / ابتلا به بیماری ابولا از طریق رابطه جنسی

ابتلا به بیماری ابولا از طریق رابطه جنسی

آنچه که باید درباره ی ویروس ابولا بدانید !

ابتلا به بیماری ابولا از طریق رابطه جنسی

آیا ویروس ابولا تا مدتها بعد از بهبود در اندام جنسی مردان باقی میماند ؟

بیماری ابولا (Ebola) یک بیماری ویروسی است که از سوی ویروس ابولا ایجاد می شود. این ویروس از خانواده فیلوویروس ها است که پس از وارد شدن به بدن ، نوعی بیماری تب دار و خونریزی دهنده ایجاد می کند که در ۵۰ تا ۹۰درصد مبتلایان به مرگ منجر خواهد شد. البته از ۴ گونه ویروسی ابولا یک گونه تنها به یک ابتلای بدون علامت منجر می شود و به مرگ نیز منتهی نخواهد شد. این ویروس با ایجاد تب شدید و خونریزی بیمار را از پا درمی آورد و خیلی سریع گسترش مییابد.
این ویروس با ایجاد تب شدید و خونریزی بیمار را از پا درمی آورد و خیلی سریع گسترش مییابد. بیماری ناشی از آلوده شدن به ویروس ابولا یکی از مرگبارترین بیماری هاست که بین ۲۵ تا حدود ۹۰ درصد قربانیان را از پای درمی آورد . فردی که به ابولا مبتلا می‌شود نمی‌تواند تا زمان ظاهر شدن علائم بیماری را انتقال دهد
. تنها روابط جنسی است که میتواند تا سه ماه پس از بهبودی این ویروس را منتقل کند .

ابولا میتونه از طریق رابطه جنسی منتقل شود ویروس ابولا رابطه ی جنسی کاندوم رابطه واژینالی مایع منی بیماری ابولا اندام جنسی مردان

آیا ویروس ابولا تا مدتها بعد از بهبود در اندام جنسی مردان باقی میماند ؟

ابولا میتونه از طریق رابطه جنسی منتقل شود

بیشتر  :

پنج راه افزایش احتمال بارداری با افزایش تعداد اسپرم

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

آیا امکان شکستن الت تناسلی مرد وجود دارد ؟
ویروس ابولا میتونه حداقل ۹ ماه در اسپرم مردان درمان یافته باقی بماند .بنابراین برقراری رابطه جنسی بدون استفاده از کاندوم برای مردان درمان یافته از ابولا توصیه نمیشود . در مارس ۲۰۱۵ یک مرد مبتلا به ابولا در لیبریا مشکوک به انتقال ویروس ابولا به همسرشون شد  . وی اظهار میکرد که بیماری وی از طریق فعالیت جنسی منتقل نمیشود . به هر حال ٬ فشار ژنتیکی ویروس در اسپرم وی ۱۷۵ روز بعد از ابتلای وی به این بیماری نمایان شد . سرعت انتشار آن در مقایسه با موارد قبلی ۷۴ روز دیرتر بود . بنابراین مراکز بهداشت دستورالعملی برای مبتلایان به این ویروس تنظیم کردند که طبق آن درمان یافتگان باید تا بیش از سه ماه از داشتن فعالیت جنسی خودداری کنند . مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه کرد که تا زمانی که اطلاعات دقیق تری به دستمان برسد درمان یافتگان باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند و یا از کاندوم استفاده کنند . این مورد اولین موردی بود که گزارش شده است که ویروس ابولا از طریق رابطه جنسی منتقل شده است .

بیشتر :

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

خرید بهترین کاندوم تاخیری برای درمان زود انزالی

شش راه برای کشیدن ترمز زود انزالی

 

دو مطالعه اخیر در مجله پزشکی در اکتبر ۲۰۱۵ به یافته های جدید پی بردند و اینکه چگونه ابولا از طریق رابطه جنسی منتقل میشود . مطالعه اخیر تأیید کرد که مرد لیبیایی قطعأ ویروس ابولا رو از طریق رابطه واژینالی به همسرش منتقل کرده است . وی هنوز زنده است در حالیکه همسرش به وسیله عفونت ابولا جان خود را از دست داده است . مطالعه دوم نمونه مایع منی ۹۳ مبتلا به ابولا رو مورد بررسی قرار داد و محققان به این نتیجه رسیدند که بیشتر مبتلایان ۹ ماه بعد از اولین علائم همچنان حامل این ویروس هستند .بسیاری از آنان بین ۴ تا۶ ماه بعد از درمان همچنان ویرووس زنده ابولا را در دستگاه تناسلی خود حمل میکنند .
این مطالعه اطلاعات جدید و مهمی درباره ی وجود ویروس ابولا در مایع منی را به مردم ارائه میکند و به ما کمک میکند تا به درمان یافتگان و همسرانشون برای سالم ماندن کمک کنیم .
در حالیکه پاسخ این سوال هنوز مبهم است که چرا برخی مردان قادر بودند که ویروس ابولا رو سریع تر از درمان یافتگان دیگر شکست دهند . تیم تحقیقاتی در حال تجزیه و تحلیل بر روی این حقیقت است که آیا ویروس های ابولا واگیر دار هستند . در یافته های اخیر ٬ ۸۰۰۰ درمان یافتگان مرد در سیرا ٬ لئونا و گویینا باید مورد بررسی قرار گیرند و مراکز بهداشت مرتب آن ها را مورد آزمایش قرار دهد تا زمانی که سلامت آنها به طور کامل تایید شود . تا زمانی که درمان یافتگان مرد دو بار جواب آزمایششان منفی اعلام نشود باید از داشتن فعالیت جنسی جلوگیری کند و یا حتمأ از کاندوم در رابطه جنسی خود استفاده کنند . همچنین دست ها باید بعد از تماس با مایع منی آلوده به دقت شسته شود .

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

source :techtimes

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

بیشتر بدانیم :

علت کاهش میل جنسی در زنان چی میتونه باشه

چجوری دل شوهرمون رو بدست بیاریم ؟

فواید باور نکردنی برقراری رابطه جنسی برای زن و شوهر

تأثیر عطر و رایحه بر افزایش میل جنسی زن و مرد

آیا کاندوم مناسب ترین روش جلوگیری از بارداری است

شب زفاف و نیاز های جنسی مردان در رابطه زناشویی با همسر

سوال جواب هایی که قبل از جلوگیری از بارداری باید بدانید

تاثیر دویدن بر شل شدن سینه زنان

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش میدهد

پنج کاری که باعث شل شدن سینه زنان میشود

مقایسه ای جذاب بین ارگاسم زنان و مردان

تاثیر ارگاسم زنان در افزایش احتمال بارداری

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*