خانه / پزشکی / کاندومی از جنس واژن زن برای مقابله با ایدز !

کاندومی از جنس واژن زن برای مقابله با ایدز !

کشف باکتری های واژن خانم ها که براحتی با ایدز مقابله میکند

کاندومی از جنس واژن زن برای مقابله با ایدز !

باکتری های واژن کاندومی برای به دام انداختن ویروس ایدز  

 به دام انداختن ویروس ایدز توسط نوع خاصی باکتری واژینالی در مخاط دهانه رحم

 

 

محققان دریافتند که نوع خاصی باکتری واژینالی در مخاط دهانه رحم برخی زنان وجود دارد که اثر حفاظتی برای به دام انداختن ویروس ایدز دارد . یافته های آنها که بیان میکند که چرا برخی زنان امکان کمتری برای گرفتن و انتقال عفونت های جنسی دارند میتونه باعث بوجود اومدن درمان های اولیه شود و میتونه از انتقال واژینالی ویروس ایدز و بیماری های عفونی دیگر جلوگیری کند . سطوح مخاطی مانند ؛ ریه ٬ دستگاه گوارش ٬ و یا دستگاه تناسلی زن بیشترین مناطق عفونت پذیر هستند .بدن ما روزانه بیش از ۶ لیتر ماده مخاطی به عنوان دفاع در مقابل ویروس ها ترشح میکند . اما برخی ها از لحاظ دفاعی قویتر هستند . تیم پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی پی بردند که ظرفیت مخاط دهانه رحم برای بوجود آوردن مانعی در مقابل عوامل بیماری زا بین زنان تا حد زیادی متفاوت است و حتی برای برخی زنان در زمان های مختلف نیز میتونه متفاوت باشد .

 

مرتبط :

تاثیر قرص جلوگیری از بارداری بر خشکی شدن واژن بانوان

بهبود نعوظ با حفظ بهداشت دهان و دندان

استفاده از کدوم بهتره ، اسپری تاخیری یا ژل تاخیری ؟

 

برای پی بردن به این موضوع که کدام خواص باکتریایی دفاع بهتری در مقابل ویروس ایدز و بیماری های عفونی دارند٬ محققان نمونه ترشحی دهانه رحم ۳۱ زن در سن باروری رو مورد آزمایش قرار دادند و از میکروسکوپ با وضوح بالا برای مشاهده چگونگی دفاع آنها در مقابل عفونت ها و ویروس ها استفاده کردند. در این آزمایش محققان متوجه دو گروه متمایز بین نمونه های مخاط دهانه رحم شدند و یکی از آن نمونه ها به طور قابل ملاحظه ای در بدام انداختن ذرات ویروس ایدز در لایه مخاطی بهتر عمل میکرد . با جدا کردن باکترای هر نمونه ٬ آن ها پی بردند که مخاط دهانه رحم حاوی باکتری است که برای به دام انداختن ذرات ویروس ایدز بسیار مفید است . اما باکتری های دیگر مانند لاکتوباسیلوس داخلی و یا وجود گونه های مختلف نیز برای به دام انداختن ویروس ایدز مفید هستند ٬ این بدان معناست که مخاط دهانه رحم در بدام انداختن ویروس ایدز به تنهایی موثر نیست .

 محققان باور داشتند که حضور انواع گونه های لاکتوباسیلوس برای سلامت واژن مفید بود اما اکنون محققان چندان چنین چیزی رو باور ندارند . لای میگوید: واقعأ متعجب شدم وقتی متوجه شدم که چگونه تفاوت های جزئی بین گونه های لاکتوباسیلوس تفاوت قابل توجهی در خواص عملکرد مخاط دارند  .

مرتبط :

رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

نکاتی که قبل از خرید کاندوم باید بدانید

چند راهنمایی برای رسیدن به ارگاسم زنان

 

اما چه چیزی باعث میشود که لاکتوباسیلوس در بدام انداختن ویروس ایدز بهتر عمل کند ؟ لاکتوباسیلوس باعث چسبناک شدن مخاط دهانه رحم میشود. محققان میگویند که لاکتوباسیلوس مخاط رو قادر میسازد تا ذرات ویروس ایدز رو مهار کند . و تقریبأ قدرت مهار کردن ذرات ویروس های دیگر را نیز دارد . محققان میگویند که مخاط دهانه رحم میتونه به عنوان نوعی کاندوم بیولوژیکی در نظر گرفته شود . در صورتیکه محققان بتوانند روش دقیقی برای تغییر میکروبیولوژیکی واژن پیدا کنند ،خواص محافظتی آن میتونه در اصل در تمام زنان وجود داشته باشد و میتونه زنان رو از بیماری های عفونی محافظت کند .در صورتیکه محققان بتوانند روش دقیقی برای تغییر میکروبیولوژیکی واژن پیدا کنند ،میتونیم خواص مانع مخاط دهانه رحم رو در مقابل ویروس ایدز افزایش دهیم و همچنین در مقابل بیماری های عفونی محافظت بدن زنان رو افزایش دهیم .

 

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

source :sciencealert

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

بیشتر بدانیم :

علت کاهش میل جنسی در زنان چی میتونه باشه

چجوری دل شوهرمون رو بدست بیاریم ؟

فواید باور نکردنی برقراری رابطه جنسی برای زن و شوهر

تأثیر عطر و رایحه بر افزایش میل جنسی زن و مرد

ده نکته ی آموزشی طلاق برای ازدواج بعدی

پنج چیز مهم که زنان باید درباره ی سرطان سینه بدانند

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

نکات آموزشی رابطه جنسی برای عروس داماد در شب زفاف

انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

آیا کاندوم مناسب ترین روش جلوگیری از بارداری است

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*