خانه / بارداری و زایمان / بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

مناسب ترین زمان استفاده از تست های تشخیص بارداری خانگی

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است ؟

آیا میتوان به تست های تشخیص بارداری خانگی اعتماد کرد ؟
شما میتونید از اولین روز از زمان تأخیر در پریودتون از بی بی چک( تست تشخیص بارداری خانگی ) استفاده کنید .اگر پریودی منظم داشته باشید ٬پس تاریخ استفاده از بی بی چک رو میدونید ولی اگر پریودی نامنظم داشته باشید ٬ میتونید ۲۱ روز ( سه هفته ) بعد از آخرین رابطه مشکوک و یا محافظت نشدتون از بی بی چک استفاده کنید .
برخی از تست های بسیار حساس میتونند حتی قبل از تاریخ پریود بعدی شما استفاده شوند و بارداری را تشخیص دهند . حتمأ قبل از استفاده از بی بی چک به دستور داخل جعبه آن توجه کنید تا مطمئن شوید بهترین زمان استفاده از آن چه زمانی است .
تست های بارداری برای تشخیص میزان هورمون HCG در ادرار بانوان است . بعد از باردار شدن ٬ بدن شما شروع به تولید هورمون HCG میکنه . بعد از دو هفته از بارور شدن ٬ با انجام آزمایش خون میشه میزان هورمون HCG رو برای بارداری تشخیص داد .
برای باردار شدن ٬ یک تخمک باید از تخمدان رها شه . تخمک گذاری همیشه ۱۴ روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی صورت میگیره . یه تخمک حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از رهاشدنش هنوز زنده میمونه . برای باردار شدن باید یک اسپرم تخمک رو در این زمان بارور کنه .
اسپرم حتی میتونه تا هفت روز در بدن شما زنده بمونه . این یعنی اینکه اگر تا هفت روز قبل از زمان تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید احتمال بارداری وجود داره . 

 مرتبط :

آیا احتمال بارداری با مایع پیش از انزال وجود دارد ؟

پنج راه افزایش احتمال بارداری با افزایش تعداد اسپرم

در روش جلوگیری از بارداری اورژانسی چند تا قرص باید مصرف کرد ؟

 

برخی از تستهای حاملگی ممکنه بتونند این هورمون را در ادرار شما تشخیص بدن و نتیجه مثبت برای حاملگی رو اعلام کنند. میزان هورمون HCG در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف متفاوته. ممکنه از انواع تست های موجود در بازار، یک یا تعداد کمی از آنها تا اندازه ای دقیق باشند که بتونند در اولین روز از پریود بعدی، سطح هورمون HCG رو تشخیص داده و نتیجه آزمایش بارداری رو مثبت نشون بدهد.
در صورتی که نتیجه تست منفی باشه و هنوز پریود نشده اید، چند روز یا یک هفته دیگر صبر کنید و مجددا از بی بی چک استفاده کنید. شاید تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کردید انجام شده باشه و هنوز برای انجام تست حاملگی خیلی زود باشه . برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده کنید، به این دلیل که ادرار در صبح بیشترین غلظت رو داره.

اگر قصد باردار شدن دارید ، با داشتن رابطه جنسی یک روز درمیون شانس بارداری شما افزایش پیدا میکنه . با این کار دیگه نیاز نیست که زمان دقیق تخمک گذاریتون رو محاسبه کنید .

مرتبط :

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش میدهد 

 
حدود هفت روز بعد از باردار شدن شما ٬ میزان هورمون HCG ممکنه در ادرار شما بسیار پایین باشه . بیشتر تست های بارداری نیاز به میزان HCG بیشتری برای تشخیص درست دارند .
اگر آزمایش بدید و جوابش مثبت باشه پس شما باردار هستید و احتمال خطا تو جواب آزمایش مثبت بسیار پایینه . اگر بعد از اولین روز از زمان تاخیر در تاریخ پریودتون آزمایش بدید و جواب آزمایش شما مثبت باشه ٬ احتمالأ حدود دو هفته از بارداری شما میگذره .
اگر جواب تست بارداری شما منفی بود ٬ چندان قابل اعتماد نیست . و باز هم احتمال بارداری شما وجود داره . اگر هنوز با وجود جواب منفی تست بارداری فکر میکنید که باردار هستید ٬یک هفته صبر کنید و دوباره تست بارداری بدید تا میزان هورمون HCG در ادرار شما مشخص شود . اگر سابقه سقط جنین و یا بارداری خارج رحمی داشتید ٬ احتمال داره که تست بارداری هنوز برای چند هفته مثبت باشه . علتش هم اینه که احتمال داره هورمون HCG هنوز در خون شما وجود داشته باشه .

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

source :nhs.uk

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

بیشتر بدانیم :

استفاده از کدوم بهتره ، اسپری تاخیری یا ژل تاخیری ؟

چگونگی خرید کاملاً محرمانه و مخفیانه محصولات

ارتباط تلویزیون با کاهش یا افزایش تعداد اسپرم مردان

چگونه ازدواجمون رو به ازدواجی موفق تبدیل کنیم ؟

دخترایی که تصمیم داشتن مجرد بمونن ولی بعدها تغییر عقیده دادن

آیا امکان شکستن الت تناسلی مرد وجود دارد ؟

پاسخ پزشک : چرا شکل آلت تناسلی مرد تغییر می کند ؟

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*