خانه / بارداری و زایمان / ارتباط تلویزیون با کاهش یا افزایش تعداد اسپرم مردان

ارتباط تلویزیون با کاهش یا افزایش تعداد اسپرم مردان

تأثیر تلویزیون بر اسپرم مردان

ارتباط تلویزیون با کاهش یا افزایش تعداد اسپرم مردان

آیا رابطه ای  بین تماشای تلویزیون و کاهش تعداد اسپرم وجود دارد ؟

آیا ورزش کردن باعث افزایش تعداد اسپرم میشود ؟

 

تماشای زیاد تلویزیون با کاهش تعداد اسپرم در مرد های جوان در ارتباط است اما ورزش کردن ممکنه تعداد اسپرم رو افزایش بده . در مطالعه ای که روی مردها انجام شد محققان پی بردند که مردانی که در هفته ۲۰ ساعت به تماشای تلویزیون میپردازند ممکنه تعداد اسپرمشون فقط نصف تعداد اسپرم مردانی باشه که کمتر تلویزیون تماشا میکنند . از طرف دیگر با توجه به گزارش محققان ٬ تقریبأ ۱۵ ساعت ورزش شدید در هفته ، ممکنه تعداد اسپرم رو تقریبأ تا ۷۳ درصد افزایش بده . پس تلویزیون رو خاموش کنید و  سبک زندگی کم تحرک را کمتر انتخاب کنید. این کار ممکنه تأثیر مثبتی روی تعداد اسپرم بزاره .

 

آیا ارتباطی بین تماشای تلویزیون و کاهش تعداد اسپرم وجود دارد افزایش اسپرم اسپرم مردان اسپرم مرد تقویت اسپرم افزایش تعداد اسپرم باروری مردان افزایش باروری

آیا ارتباطی بین تماشای تلویزیون و کاهش تعداد اسپرم وجود دارد ؟

تأثیر تلویزیون بر اسپرم مردان

مرتبط :

پنج راه افزایش احتمال بارداری با افزایش تعداد اسپرم

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

آیا امکان شکستن الت تناسلی مرد وجود دارد ؟

 

 

 

برای ارزیابی تأثیر تلویزیون بر روی اسپرم ٬ محققان از ۱۸۹ مرد جوان بین ۱۸ تا ۲۲ سال ٬ سوالاتی درباره ی عادت های تماشای تلویزیون و ورزش کردن پرسیدند .همچنین از آنها درباره ی عادت های دیگری مانند ؛ سیگار کشیدن و رژیم غذایی و اینکه آیا شرایط باروری دارند و یا اینکه از آن رنج میبرند، سوالاتی پرسیده شد . محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مردانی که در هفته حدود ۲۰ ساعت و یا بیشتر به تماشای تلویزیون میپردازند ٬ تعداد اسپرم آن ها ۴۴ درصد کمتر از مردانی است که کمتر از ۲۰ ساعت در هفته تلویزیون تماشا میکنند . محققان همچنین تأکید کردند که اگرچه تعداد اسپرمشان کمتر از حالت عادی بود اما اسپرمشان از نظر شکل تحرک و حجم سالم بود . مردانی که در هفته تقریبأ ۱۵ ساعت و یا بیشتر ورزش میکنند ٬ اسپرم سالمی دارند . تمرینات سبک تأثیری روی تعداد اسپرم نمیگذارند . علت اینکه تماشا کردن تلویزیون با تعداد کم اسپرم در ارتباط است ٬ مشخص نیست .

 

ارتباط تماشای تلویزیون و انجام فعالیت های جسمی با تعداد اسپرم مستقل از یکدیگر بودند و چیزی که هنوز ثابت نشده این است که آیا یافته هایمان برای تماشای تلویزیون مخصوص تلویزیون است و یا بی تحرکی در هنگام تماشای تلویزیون ؟ همچنین واضح نیست که آیا مردانی که علاقه زیادی به تماشای تلویزیون دارند و در هفته ساعات زیادی رو به تماشای تلویزیون میپردازند ٬آیا در آینده مشکل ناباروری نخواهند داشت ؟ مردان شرکت کننده در این تحقیق ٬تا کنون اقدامی برای بچه دار شدن نکردن و مشخص نیست که آیا تماشای تلویزیون و ورزش کردن تأثیری روی باروری خواهد گذاشت .

آیا ارتباطی بین تماشای تلویزیون و کاهش تعداد اسپرم وجود دارد افزایش اسپرم اسپرم مردان اسپرم مرد تقویت اسپرم افزایش تعداد اسپرم باروری مردان افزایش باروری

آیا تعداد اسپرم تاثیری روی باروری خواهد گذاشت ؟

ارتباط تلویزیون با کاهش یا افزایش تعداد اسپرم مردان

 

مرتبط :

تاثیر ارگاسم زنان در افزایش احتمال بارداری !

استفاده از کدوم بهتره ، اسپری تاخیری یا ژل تاخیری ؟

شش راه طبیعی برای درمان زود انزالی در مردان

 

با توجه به تحقیقات قبلی ثابت شده که تعداد اسپرم با باروری ارتباط دارد و تعداد اسپرم زیاد با باروری بیشتر در ارتباط است . مردانی که تعداد اسپرم پایینی دارند هنوز میتونند بچه دار شوند اما باید تحت نظر پزشک باشند . به عقیده پراوین کومار پزشک ارولوژی ٬ علت های زیادی برای اینکه تماشای تلویزیون رو علت تعداد اسپرم کمتر دانست وجود دارد . از نظر فیزیولوژیکی این نتایج درست هستند اما اینکه تماشای تلویزیون رو علت کاهش تعداد اسپرم دانست٬ هنوز ثابت نشده است . عامل دیگری در این مطالعه وجود داره که باید مورد بررسی قرار بگیره اینکه آیا مردانی که در هفته ساعت های زیادی رو صرف تماشای تلویزیون میکردند آیا مشکلات پزشکی داشتن که ممکنه روی تعداد اسپرم اونها تأثیر گذاشته باشه مثل بیماری دیابت و یا فشار خون بالا . ورزش و سبک زندگی کم تحرکی احتمال زیادی داره که روی باروری مردان تأثیر بزاره .  بیضه ها ترجیح میدن که سالمتر باشند و در محیط پایدار و سالم عملکردشون بهتر است .این بدان معناست که باید فعال باشند و از کم تحرکی پرهیز کنند و همچنین تغذیه سالمی داشته باشند . داشتن یک زندگی سالم میتونه به تولید اسپرم کمک کنه.

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

source :everydayhealth

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

بیشتر بدانیم :

انواع اسپرم کش به همراه مزایا و معایب

میانگین مدت زمان رابطه ی زناشویی چند دقیقه باشه خوبه ؟

تحقیقات علمی: استفاده از کاندوم باعث کاهش لذت جنسی نمیشود

در روش جلوگیری از بارداری اورژانسی چند تا قرص باید مصرف کرد ؟

آیا احتمال بارداری با مایع پیش از انزال وجود دارد ؟

ده نکته ی آموزشی طلاق برای ازدواج بعدی

پنج چیز مهم که زنان باید درباره ی سرطان سینه بدانند

آیا تعداد زیاد آمیزش جنسی اسپرم مرد برای بارداری را ضعیف میکند ؟

نکات آموزشی رابطه جنسی برای عروس داماد در شب زفاف

 

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*