خانه / آموزش های زناشویی / رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

آیا قرص های ضد بارداری خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهند ؟


رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

 خطر ابتلا به سرطان سینه زنان با مصرف قرص های ضد بارداری

میزان استروژن بالا در بدن زن های زیر 50 سال با سرطان سینه مرتبط است .

 

قرص های جلوگیری از بارداری حاوی مقدار زیادی استروژن می باشند که می تواند ابتلا به سرطان سینه در زنان زیر 50 سال را افزایش دهد . البته بعضی از قرص ها این احتمال رو افزایش می دهند و تعدادی دیگر تاثیری ندارند .

در مجموع با مصرف قرص های جلوگیری از بارداری در مدت یک سال ، احتمال ابتلا به سرطان سینه زنان 50 درصد بیشتر از زمانی است که مدت طولانی از مصرف قرص گذشته باشه و یا اصلا مصرف نشده باشه .

در این تحقیقات اثر فاکتور های دیگری مثل ژنتیک خانوادگی بر روی افزایش احتمال سرطان سینه ی زنان بررسی شد.

با تحقیقات انجام شده مشخص شد که سرطان سینه در بدن یک زن برای رشد و پیشرفت به استروژن نیاز دارد و این می تواند دلیل افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه با مصرف قرص های حاوی استروژن بالا باشد .

بنابر این با استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری که مقدار کمتری استروژن دارند ، خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش پیدا نمی کند .

بیشتر :

ارتباط سیگار و قلیون با عدم نعوظ آلت درمردان !

همچنین قرص هایی که حاوی ethynodiol diacetate ( نوعی پروژسترون ) هستند ، احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان را 2.6 برابر بیشتر می کند .

این تحقیقات بتازگی در تاریخ 1 اگوست 2014 ( 10 مرداد 1393 ) در انجمن ملی سرطان امریکا منتشر شد و توسط سایت دوترکه در شهریور 93 برای شما ترجمه شده است .

البته این تحقیقات نیاز به مطالعات بیشتری دارد تا بتوان داروی خاصی را برای زنان ، توصیه یا منع کرد.

بیشتر :

خرید محرمانه محصولات زناشویی از فروشگاه AntiHiv.ir

نتایج بدست آمده با مقایسه 22000 زن سالم با زن هایی که اخیرا از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کرده بودند بین سال های 1990 تا 2009 انجام شده است که خود نشان دهنده ی اعتبار بالای این آزمایشات است .

سن زن های مورد آزمایش نیز بین 20 تا 49 سال بوده است و به دو گروه کلی تقسیم شده بودند .

گروه اول کسانی که در یک سال گذشته از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کرده بودند و گروه دوم زن هایی که در یک سال گذشته و یا هرگز از این قرص ها استفاده نکرده بودند .

این تحقیقات نشان داد که قرص های جلوگیری از بارداری که حاوی مقدار کمی استروژن هستند از نظر سرطان سینه برای زنان مشکل ساز نیستند.

 

آیا این تحقیقات نکته ی خاصی برای زنانی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند دارد ؟

بله . اگر شما قرص رو به عنوان راهی برای جلوگیری از بارداری انتخاب کرده اید بهتره با دکتر متخصص خود در این زمینه صحبت کنید و از او بخواهید که قرص هایی رو به شما معرفی کند که میزان استروژن و پروژسترون کمتری دارند .

شما هم چنین می توانید از دیگر ابزارهای غیر هورمونی جلوگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید تا از عوارض روش های هورمونی در امان باشید .

 

بیشتر :

خرید انواع کاندوم های نسل جدید .

 

بنابر این آزمایشات اگر شما از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کنید با قطع مصرف، بعد از مدتی ، خطر ابتلا به سرطان سینه در بدن شما کاهش پیدا میکند . این یعنی اگر مدت زیادی هستش که برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده میکنید ، با وجود اینکه الان احتمال ابتلا به سرطان در بدن شما بیش از افراد عادی است ، با توقف مصرف ، بعد از مدتی که هورمون های بدن شما به حالت طبیعی برگشت ، احتمال ابتلا به سرطان سینه در شما کم شده و رفته رفته به حالت عادی بر می گردد .

تهیه و ترجمه : (( سایت رنگ زندگی ))

منبع اختصاصی پست : (( سایت رنگ زندگی ))

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

 

بیشتر:

بیماران دیابتی و عدم نعوظ آلت با راه درمان

چرا باید حتما در کنار لوازم زناشویی ژل لوبریکانت داشته باشیم ؟

آموزش روش استارت استوپ برای درمان زود انزالی

زود انزالی و راههای درمان آن چیست ؟

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

 

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*